Pozytywny wymaz u rywali Lecha Poznań

29.09.2020

Według informacji belgijskich mediów,  Iwan Goranow, który jest zawodnikiem z klubu Royal Charleroi, otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Piłkarz został już odsunięty od zespołu.

Jeden chory

Badania na obecność koronawiursa w Charleroi zostały wykonane miniony weekend i dały one jeden wynik pozytywny u Iwana Goranowa, lewego obrońcy belgijskiego zespołu. Piłkarz nie ma żadnych widocznych objawów choroby, dlatego został wysłany na domową kwarantannę. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to wielkie sportowe osłabienie rywali Lecha – Godunow grał w tym sezonie bardzo mało, ponieważ przegrał rywalizację na swojej pozycji z Jorisem Kayembe.

Dodatkowe testy

Mecz pomiędzy Royal Charleroi a Lechem Poznań ma się odbyć w czwartek o godzinie 19:00. Na 48 godzin przed meczem oba zespoły muszą przetestować swoich piłkarzy na obecność koronawirusa, więc możliwe, że jeszcze jakieś pozytywne wymazy się pojawią. Jeśli jednak nie będzie masowej liczby chorych, to rozegraniu tego meczu nic nie zagraża. Najważniejsze, żeby sprawę awansu rozstrzygnęło boisko.

Źródło zdjęcia: Onet.pl