Patryk Klimala zdobył kolejnego gola w lidze szkockiej

04.10.2020

Patryk Klimala ustalił wynik meczu Celtic-St. Johnstone na 2:0. Dla byłego piłkarza Jagiellonii jest to trzeci gol w lidze w obecnym sezonie.

Klimala regularnie wchodzi z ławki

Patryk Klimala w tej chwili jest rezerwowym Celticu. Tylko w jednym meczu, przeciwko St. Mirren w lidze pojawił się w wyjściowej jedenastce. Szkoleniowiec drużyny z Glasgow, Neil Lennon dał mu jednak szansę gry w każdym ligowym meczu od początku rozgrywek, co jest dowodem na to, że 22-latek ma perspektywy na więcej minut.

Od początku sezonu w pierwszym składzie Celticu występują na ataku głównie Odsonne Edouard i Albian Ajeti. Chociaż Patryk Klimala zazwyczaj wchodzi na ostatnie minuty, miał już okazję trzykrotnie trafić do siatki w dziewięciu ligowych meczach.

Kolejne ligowe trafienie

Swojego trzeciego gola w lidze młodzieżowy reprezentant Polski zdobył w spotkaniu z St. Johnstone. Polak pojawił się na boisku w 59. minucie, zmieniając Odsonne’a Edouarda w 59. minucie przy stanie 0:0. Ostatecznie jego zespół wygrał jednak 2:0 po golach w doliczonym czasie. Drugą z nich zdobył właśnie Patryk Klimala.

W tej chwili Celtic jest liderem szkockiej Premiership. Po dziewięciu meczach drużyna z Glasgow ma na koncie 25 punktów, o dwa więcej niż drudzy Rangers.