Napoli przegra walkowerem przez koronawirusa?

04.10.2020

Juventus o 21. miał rozpocząć spotkanie z Napoli. Podopieczni Andrei Pirlo wyszli na boisko, jednak goście nie przyjechali z powodu nakazu służby zdrowia. Włoska federacja zastanawia się teraz, jakie kroki podjąć w tej sprawie.

Przypadki koronawirusa w Napoli

Pojedynek Juventusu z Napoli od kilku dni stał pod znakiem zapytania. Wszystko z powodu wykrycia przypadków Covid-19 w drużynie z Neapolu. Testy okazały się pozytywne u Piotra Zielińskiego oraz Eljifa Elmasa, a także jednego z członków sztabu szkoleniowego.

Warto dodać również, że u dwóch trenerów Juventusu wykryto koronawirusa. To mogło dodatkowo sprawić, że drużyna Napoli otrzymała zakaz opuszczania regionu, podpisany przez włoskie służby medyczne. Dodatkowo pojawiły się plotki o tym, że teraz cały zespół ma być poddany dwutygodniowej kwarantannie.

Drużyna z Neapolu poniesie konsekwencje?

Przepisy Serie A są jednak jasne – jeśli 13 zawodników zespołu może zagrać w spotkaniu, musi się ono odbyć. Warto dodać, że przed meczem „La Gazzetta dello Sport” opublikowała skład Napoli, w którym znaleźli się obaj zakażeni piłkarze.

Jak się okazało, podopieczni Andrei Pirlo wyszli na boisko, a ich rywale nie pojawili się na placu gry, gdyż nie mogli opuścić swojego regionu. Nie wiadomo jeszcze, jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec drużyny gości. Oczywiście najlepszą opcją byłoby przełożenia spotkania, aczkolwiek prawo ligi wyraźnie mówi o tym, że Napoli powinno zostać ukarane walkowerem. Czy regulamin przegra z bezpieczeństwem? Decyzja zostanie podjęta w najbliższych dniach.