Jerzy Brzęczek wygrał z koronawirusem!

06.10.2020

Jerzy Brzęczek już nie jest zakażony Covid-19. Selekcjoner reprezentacji Polski we wtorek poprowadzi trening, a w środę będzie dowodził zespołem podczas meczu z Finlandią.

Selekcjoner z koronawirusem

Informacja o zakażeniu Jerzego Brzęczka pojawiła się pod koniec września. W związku z tym przewidywano, że trener nie poprowadzi reprezentacji Polski przynajmniej w meczu towarzyskim z Finlandią. Wiele wskazywało na to, że zastąpi go na ławce trenerskiej w tym spotkaniu Tomasz Mazurkiewicz.

Doniesienia potwierdził również w niedzielnym wydaniu “Cafe Futbol” na antenie Polsatu Sport Zbigniew Boniek.

Trener jest w domu. Kolejne badania wymazowe potwierdziły, że nadal jest zakażony koronawirusem – powiedział prezes PZPN-u.

Jerzy Brzęczek poprowadzi kadrę w meczu z Finlandią

Rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski poinformował jednak, że Jerzy Brzęczek już we wtorek poprowadzi trening reprezentacji Polski i będzie dowodził zespołem w meczu z Finlandią.

Przeprowadzony dziś rano kolejny test wymazowy u Jerzego Brzęczka dał wynik negatywny. Selekcjoner weźmie zatem udział w dzisiejszej przedmeczowej konferencji prasowej oraz w treningu reprezentacji Polski – napisał na Twitterze Jakub Kwiatkowski.