II liga: Elana Toruń może mieć kłopoty na stadionie Resovii
22.08.2018
kurs 1.76
II liga
Resovia - Elana Toruń (remis=zwrot)
1

Elana Toruń bardzo szybko po awansie z III ligi odnalazła się w wyższej klasie rozgrywkowej. Już na starcie sezonu podopieczni trenera Rafała Góraka pokazali charakter, gdy w meczu z Rozwojem przegrywali 0:2, by w ciągu ostatnich ośmiu minut strzelić dwa gole i uratować remis.

Potem było jeszcze lepiej. Trzy zwycięstwa i tylko jedna porażka – 1:3 z Gryfem w Wejherowie. Taki start pozwolił na umiarkowany optymizm w mieście Kopernika. Wprawdzie do końca sezonu pozostało jeszcze 29 kolejek, jednak Elana pokazała, że II liga jej niestraszna. Jak na przykład w ostatniej kolejce, gdy pewnie pokonała 3:0 u siebie ROW Rybnik.

Dwa gole w tym spotkaniu strzelił widoczny na zdjęciu Krzysztof Wołkowicz, który teraz z resztą drużyny udał się na daleki wyjazd do Rzeszowa. Miejscowa Resovia to równiej beniaminek II ligi, ale w stolicy Podkarpacia nie mogą mówić o udanym starcie w wyższej klasie rozgrywkowej.

Podopieczni trenera Szymona Grabowskiego w pięciu meczach ugrali tylko dwa punkty, ale ich mecze nie należą do nudnych. W każdym gole strzelali zarówno piłkarze Resovii, jak i ich rywale. Tak było m.in. w ostatniej kolejce, gdy beniaminek z Rzeszowa pokazał charakter w pojedynku z liderem z Łęcznej. Górnik prowadził już 2:0, ale na koniec wyjeżdżał ze stolicy Podkarpacia z remisem 2:2.

Wcześniej Resovia potrafiła u siebie urwać punkty innemu zespołowi, który dobrze spisywał się na starcie sezonu – Gryfowi Wejherowo. A ostatni mecz z Górnikiem Łęczna pokazał, że mimo bieżących kłopotów kadrowych (głównie w defensywie) rzeszowiacy grają coraz lepiej i mogą zapunktować w kolejnych spotkaniach. Piłkarze Elany powinni zwłaszcza uważać na Bartłomieja Buczka, który zdobył już trzy bramki w tym sezonie.

Mimo że oba zespoły dzieli w tabeli dystans aż ośmiu punktów, goście z Torunia nie są dla bukmacherów faworytem tego spotkania. Bo taka jest specyfika II ligi. Tu decyduje przede wszystkim dyspozycja dnia, a nie lokata w tabeli. Eksperci z firmy Etoto wycenili szanse Resovii na zwycięstwo na 2.40, remis na 3.15, a wygraną Elany na 2.75.

Naszym zdaniem w tym spotkaniu warto zagrać na brak zwycięstwa gości, ale nie podwójną szansę 1X lub X2 po niskim kursie, ale typ 1 remis=zwrot (kurs 1.76).  Jeśli Resovia wygra, bukmacher wypłaci wygraną po tym kursie. W przypadku remisu otrzymamy zwrot stawki. Warto również rozważyć typ obie strzelą gola po kursie 1.74 lub bramkowy remis (kurs 4.05).

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO