Ekstraklasa: Na przekór logice typ na Cracovię

23.08.2018
kurs 3.55
Ekstraklasa
Piast - Cracovia
2

Nic nie może wiecznie trwać – śpiewała Anna Jantar. Przed rozpoczęciem szóstej kolejki ekstraklasy uważamy, że ten utwór będzie towarzyszył piłkarzom Cracovii w drodze powrotnej z Gliwic. Być może nie ma w tym żadnej logiki, ale przecież… nic nie może wiecznie trwać. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

To będzie 34 spotkanie pomiędzy tymi drużynami.Cracovia lepsza była w 14 meczach, a Piast w 9. Dziesięć razy padł remis. Krakowianie po raz ostatni w Gliwicach wygrali w sezonie 2014/15 (3:0). W tym sezonie Pasy zawodzą na całej linii. Wpływ mają na to urazy piłkarzy.  – Czegoś takiego w swojej karierze trenerskiej nie przeżyłem. Budowany przez nas zespół, praktycznie przestał istnieć – przyznaje Michał Probierz.

Z tego powodu szkoleniowiec, który przed startem ligi zapowiadał walkę o mistrzostwo Polski, zupełnie inaczej wypowiada się przed spotkaniem w Gliwicach. – Po ostatnim spotkaniu dokonaliśmy analizy naszej gry. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji, bo mogliśmy zdobyć przynajmniej kilka goli. Ponadto dużo biegaliśmy i w przekroju całego meczu byliśmy lepszą drużyną. Obecnie kilku zawodników wraca do treningów, a także prowadzimy rozmowy na temat potencjalnych wzmocnień. Cały czas szukamy optymalnego zestawienia, a z Piastem chcemy zagrać po prostu dobre spotkanie – powiedział Probierz.

W Gliwicach nie lekceważą rywala, bo sami mają problemy. Piast ostatnie dwa spotkania przegrał, z Legią i Jagiellonią. – Czujemy spory niedosyt, bo sądzę, że dwa punkty to minimum, które powinniśmy w nich zdobyć. Zawodnicy czują się mocni i pewni siebie. Są źli, że stracili punkty, ale już myślą o następnej okazji do zwycięstwa. Ostatni mecz pokazał, że Cracovia ma swój potencjał. Stwarza sytuacje, ale ich nie wykorzystuje. W meczu z Zagłębiem była lepszym zespołem, ale nie przełożyło się to na punkty. To groźna drużyna, z którą trzeba grać mądrze – zaznacza Waldemar Fornalik.

LVBet na zwycięstwo gospodarzy w tym meczu proponuje stawkę 2.01, a na gości 3.55. Według nas Cracovia tego mecze nie przegra. Stawiamy nawet, że okaże się lepsza. Nie spodziewamy się dużo goli. Poniżej 2.5 – 1.76.