Przemysław Płacheta stoi przed wielką szansą!

09.11.2020

Przemysław Płacheta może mówić o udanym roku. Najpierw podpisał kontrakt z Norwich City, a teraz otrzymał powołanie do pierwszej reprezentacji Polski od Jerzego Brzęczka.

Letni transfer do Anglii

Przemysław Płacheta to jedno z odkryć PKO Ekstraklasy w poprzednim sezonie. Jego występy zauważyli nie tylko polscy kibice, ale także zagraniczni skauci. Tym samym piłkarz podpisał kontrakt z Norwich City, które zapłaciło za niego trzy miliony euro.

Miejsce w pierwszym składzie Norwich

Na początku sezonu Płacheta był rezerwowym spadkowicza Premier League, choć regularnie wchodził na boisko z ławki. W ostatnim czasie jednak wywalczył miejsce w pierwszym składzie, w którym znalazł się w trzech poprzednich meczach. Piłkarz jak na razie ma na koncie dziewięć występów i jednego gola w Championship.

Zadebiutuje w kadrze przeciwko Ukrainie?

Postawa byłego piłkarza Śląska Wrocław nie umknęła uwadze selekcjonera reprezentacji Polski. W związku z kontuzjami w kadrze, Płacheta otrzymał powołanie na następne zgrupowanie od Jerzego Brzęczka, dzięki czemu może zadebiutować w dorosłej drużyny narodowej. Po meczu z Ukrainą 22-latek dołączy jednak do kadry młodzieżowej, która zmierzy się w ostatnim meczu eliminacji Mistrzostw Europy z Łotwą.