FC Barcelona ma kolejny problem. Główny sponsor obniżył kontrakt

14.11.2020

FC Barcelona od pewnego czasu szuka sposobów na to, żeby zredukować ogromne długi. Teraz do “Blaugrany” doszedł kolejny problem – główny sponsor obniżył kontrakt z klubem.

Piłkarze nie zgodzili się na obniżki wynagrodzeń

Pandemia oraz mecze rozgrywane bez udziału kibiców wpłynęły na stan finansów “Dumy Katalonii”. Zadłużenie klubu wynosi obecnie 800 milionów euro i wiele wskazuje na to, że ta kwota będzie rosnąć w najbliższych latach.

W związku z problemami finansowymi FC Barcelona postanowiła poszukać rozwiązań, by naprawić budżet. Jednym z nich miało być obniżenie pensji zawodników pierwszego składu. Redukcje miały wynieść nawet 30 procent obecnych zarobków piłkarzy. Lionel Messi i spółka na razie jednak nie zgodzili się na te warunki. Powodem może być oczekiwanie na wybór nowego prezydenta klubu.

Rakuten obniżył kontrakt o prawie połowę

Do tego wszystkiego doszedł kolejny problem finansowy. Główny sponsor klubu, Rakuten, obniżył kontrakt. Wszystko dlatego, że piłkarze nie wzięli udziału w akcjach promocyjnych, które klub obiecał firmie.

Obniżka jest dość spora – dotychczasowy kontrakt Rakutenu z Barceloną wynosił 55 milionów euro plus bonusy. Z powyższych powodów kwota ma zmaleć do 30 milionów.

Należy dodać, że FC Barcelona niedawno przedłużyła umowę z głównym sponsorem o rok, do 2022. To była jedna z ostatnich decyzji Josepa Marii Bartomeu w roli prezydenta klubu.