Sebastian Walukiewicz podjął decyzję o swojej przyszłości

04.12.2020

Sebastian Walukiewicz został wynagrodzony za ostatnie występy. Cagliari przedłużyło kontrakt z reprezentantem Polski do 2024 roku.

Dobry początek sezonu

Sebastian Walukiewicz trafił do Cagliari z Pogoni Szczecin na początku ubiegłego roku za cztery miliony euro. Pierwsze pół roku spędził na wypożyczeniu w poprzednim klubie, natomiast w poprzednim sezonie powoli wchodził do zespołu z Sardynii. W obecnych rozgrywkach 20-latek gra już jednak dość regularnie – zagrał w dziewięciu meczach Serie A.

Występy piłkarza Cagliari nie umknęły uwadze Jerzego Brzęczka, który dał mu trzy szanse występów w pierwszej reprezentacji. Warto dodać, że 20-latek znalazł się na celowniku silniejszych klubów, między innymi Interu.

Nowa umowa reprezentanta Polski

W związku z zainteresowaniem Walukiewiczem, zarząd Cagliari postanowił się zabezpieczyć przed jego odejściem. Piłkarz w piątek podpisał nową umowę z klubem, do końca sezonu 2023/2024.

Sebastian Walukiewicz to drugi stoper reprezentacji Polski w ostatnim czasie, który przedłużył kontrakt. W czwartek nową umowę z Southampton podpisał bowiem Jan Bednarek.