Sebastian Walukiewicz zasili angielskiego giganta?

07.12.2020

Sebastian Walukiewicz już niedługo zasili europejskiego giganta. Z medialnych doniesień wynika, że piłkarzem interesują się kluby Premier League.

Dobry początek sezonu

Sebastian Walukiewicz trafił do Cagliari z Pogoni Szczecin na początku ubiegłego roku za cztery miliony euro. Pierwsze pół roku spędził na wypożyczeniu w poprzednim klubie, natomiast w poprzednim sezonie powoli wchodził do zespołu z Sardynii. W obecnych rozgrywkach 20-latek gra już jednak dość regularnie – zagrał w dziewięciu meczach Serie A.

Występy piłkarza Cagliari nie umknęły uwadze Jerzego Brzęczka, który dał mu trzy szanse występów w pierwszej reprezentacji. Warto dodać, że 20-latek znalazł się na celowniku silniejszych klubów, między innymi Interu.

Transfer do Anglii?

W ostatnim czasie Cagliari podjęło decyzję o podpisaniu nowego kontraktu z Walukiewiczem. Obecna umowa piłkarza z klubem będzie trwać do końca sezonu 2023/2024. Wpływ na taki krok Sardyńczyków może mieć zainteresowanie reprezentantem Polski ze strony europejskich gigantów.

Zdaniem brytyjskich mediów, Sebastian Walukiewicz znalazł się na celowniku Liverpoolu,  Chelsea i Manchesteru United. Cała trójka ma obecnie problemy z obsadą środka obrony, dlatego poszukuje sposobów na wzmocnienie składu. Mówi się także o tym, że piłkarzem interesują się oba zespoły z Mediolanu. Doniesienia potwierdził włoski dziennik “Corriere dello Sport”.