Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak błysnęli w Championship [WIDEO]

29.12.2020

Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak po wtorkowym meczu Championship mogą mieć powody do zadowolenia. Ich zespół wygrał z Birmingham 4:0, a Polacy odegrali w spotkaniu znaczące role.

„Barany” wychodzą ze strefy spadkowej

Początek sezonu dla Derby County nie był zbyt udany. Zespół jeszcze przed 22. kolejką Championship znajdował się w strefie spadkowej, choć przedsezonowe aspiracje były zdecydowanie większe. Dzięki zdecydowanemu zwycięstwu nad Birmingham City zespół wyszedł spod kreski.

Polacy wpłynęli na losy meczu

Po kwadransie gry, wynik spotkania otworzył Krystian Bielik. Piłkarz wykorzystał błąd bramkarza rywali, Neila Etheridge’a i skierował piłkę do siatki. Dla reprezentanta Polski jest to pierwszy gol w barwach Derby County.

Podczas meczu z Birmingham City okazję do błysku miał również Kamil Jóźwiak. Były piłkarz Lecha Poznań asystował przy trafieniu Jasona Knighta, który ustalił wynik na 4:0, mijając obrońców rywali.

Warto jednak dodać, że drużyna gości już po 26 minutach prowadziła trzema bramkami. Poza Krystianem Bielikiem, gole zdobyli w pierwszej połowie Graeme Shinnie (po rzucie karnym) oraz Colin Kazim-Richards.

Dzięki zwycięstwu nad Birmingham, zespół prowadzony przez Wayne’a Rooneya awansował na 20. miejsce.