Arkadiusz Reca błysnął, ale jego zespół wysoko przegrał z Interem

03.01.2021

Inter Mediolan w pierwszym meczu nowego roku pokonał Crotone aż 6:2. Arkadiusz Reca spędził na boisku pełne 90 minut i przyczynił się do jednego z goli swojego zespołu.

Wyraźne zwycięstwo Interu

Dzięki zwycięstwu mediolańczycy wskoczyli na pozycję lidera Serie A i czekają na starcie Milanu z Benevento. Chociaż triumf “Nerazzurrich” był okazały, po pierwszej połowie wydawało się, że mecz może się dla nich skończyć różnie. Do przerwy na tablicy wyników widniał bowiem remis 2:2.

Reca miał swoje pięć minut

Do jednego z goli dla Crotone przyczynił się Arkadiusz Reca. Reprezentant Polski był faulowany w polu karnym przez piłkarza Interu i sędzia zdecydował się podyktować jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Serb polskiego pochodzenia Vladimir Golemić.

Druga część meczu okazała się jednak mniej udana zarówno dla Recy, jak i całego zespołu Crotone. Reprezentant Polski zaliczył więcej strat i przegrywał pojedynki z rywalami, a Alex Cordaz cztery razy wyjmował piłkę z siatki.

Inter – Crotone 6:2

0:1 Zanellato 12’

1:1 Martinez 20’

2:1 Marrone 31’ sam.

2:2 Golemić 36’ k.

3:2 Martinez 57’