Radja Nainggolan ma żal do Conte: Obwiniał mnie o całe zło

05.01.2021

Po całkiem udanym wypożyczeniu do Cagliari, Radja Nainggolan wrócił do Inter na sezon 2020/2021. Belgijski pomocnik z pewnością nie mógł być zadowolony z trwającej kampanii. 32-latek wyjawił w mediach, iż czuje się niesprawiedliwie potraktowany przez Antonio Conte. 

Na papierze kadra Interu przed obecnymi rozgrywkami wyglądała bardzo dobrze. Wystarczy powiedzieć, że Conte miał do dyspozycji w środku pola takich zawodników jak Marcelo Brozović, Nicolo Barella, Stefano Sensi, Roberto Gagliardini, Arturo Vidal czy Radja Nainggolan. W rzeczywistości postawa niektórych pomocników pozostawiała wiele do życzenia. W oczach włoskiego szkoleniowca poniżej oczekiwań spisywał się belgijski piłkarz.

Niesprawiedliwie oceniany?

Za sprawą niewystarczającej liczby minut spędzonych na boisku, Radja Nainggolan drugą część sezonu spędzi na wypożyczeniu w Cagliari, gdzie grał podczas kampanii 2019/2020. W związku ze zmianą zespołu, 32-latek w rozmowie z Corriere dello Sport skomentował ostatnie miesiące w Interze – W Mediolanie miałem świetnego trenera, jednakże bolało mnie, gdy dał mi tylko osiem minut w jednym meczu, a po tym spotkaniu obwiniał mnie o całe zło. 

Co mogłem zrobić przez ten czas spędzony na boisku? Nie chciałem wzbudzać żadnych kontrowersji, nie robię tego także teraz. Tak to jednak wyglądało. Cały czas jestem zdrowy. Nie opuszczałem treningów, nie spóźniłem się nawet ani minuty – zdradził Nainggolan.