Milan osłabiony przed hitem z Juve

06.01.2021

Już tylko godziny pozostały do hitu środowej kolejki w Serie A. Na San Siro przyjeżdża Juventus, który ma kilka kłopotów kadrowych. Jak się okazuje wśród ekipy Milanu wcale nie jest różowo i w dniu meczu wypadło dwóch zawodników.

Powód taki, jak można było się spodziewać. Kolejne zakażenia koronawirusem. Tym razem dotknęły Ante Rebicia oraz Rade Krunicia. Dwójka zawodników z Bałkanów tym samym jest wykluczona nie tylko z tego meczu, ale pewnie na najbliższych kilka, kilkanaście dni.

Pierwszego można było się spodziewać w podstawowym składzie. Chorwat od kilku tygodni, a konkretniej listopadowego meczu z Napoli, jest podstawowym zawodnikiem Milanu, więc i dzisiaj Stefano Pioli znalazłby dla niego miejsce. W przypadku Bośniaka również byłaby szansa na pierwszą jedenastkę, zwłaszcza wobec absencji Sandro Tonallego po czerwonej kartce przeciwko Benevento. Jego miejsce zajmie Davide Calabria robią wolne Diogo Dalotowi na prawej obronie.

Nadal niedostępni są Zlatan Ibrahimović, Ismael Bennacer i Alexis Saelemakers.

Juve też z absencjami

Mian osłabiony, ale nie lepiej jest w przypadku Starej Damy. W tym przypadku mowa o zakażonych Juanie Cuadrado oraz Alexie Sandro. Dodatkowo kontuzji nie zdążył wyleczyć Alvaro Morata. To spowoduje roszady w składzie, więc na bokach obrony/wahadłach możemy spodziewać się zawodników i jeszcze bardziej ofensywnych inklinacjach.