Znamy stadion, na którym reprezentacja Polski zmierzy się z Andorą w ramach domowego meczu el. MŚ 2022!

08.01.2021

2021 rok jest niezwykle ważnym okresem dla reprezentacji Polski. Podopieczni Jerzego Brzęczka wezmą oczywiście udział w Euro 2020. Przed tą wielką imprezą będą miały miejsce trzy mecze eliminacyjne do MŚ 2022. Dwa spotkania „Biało-Czerwoni” rozegrają na wyjeździe. Jedno z kolei przypada na mecz u siebie. W piątek poznaliśmy obiekt, na którym Polska zmierzy się z Andorą. Mecz rozegrany zostanie na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie.

W grudniu rozlosowano grupę, w której reprezentacja Polski będzie walczyć o awans do mistrzostw świata. Piłkarze Jerzego Brzęczka zmierzą się z Albanią, Węgrami, Andorą, Anglią oraz San Marino. Pierwszy mecz eliminacyjny przypada na 25 marca. W tym dniu Polska powalczy na wyjeździe z Węgrami. Drugie spotkanie „Biało-Czerwoni” rozegrają 28 marca u siebie, a rywalem Polaków będzie Andora.

Mecz z Andorą w Warszawie

W piątek poznaliśmy obiekt, na którym reprezentacja Polski rozegra spotkanie. PZPN poinformował, iż mecz odbędzie się na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie, czyli na obiekcie Legii.

Co ciekawe, ostatni mecz „Biało-Czerwonych” na tym stadionie miał miejsce 2 czerwca 2012 roku, a rywalem Polaków w starciu towarzyskim była… reprezentacja Andory. Z kolei ostatnie starcie o punkty reprezentacja rozegrała na tym obiekcie 13 października 2007 roku. W ramach eliminacji do Euro 2008, „Biało-Czerwoni” pokonali Kazachstan 3:1.