Kevin Strootman bliski powrotu do Serie A!

09.01.2021

Wiele wskazuje na to, że po ponad dwóch latach pobytu w Ligue 1, Kevin Strootman wróci do Serie A. Według ostatnich doniesień mediów, zainteresowanie 30-letnim zawodnikiem wykazuje Genoa, która intensywnie pracuje nad finalizacją tego transferu.

Przez kilka lat Kevin Strootman był ważnym ogniwem Romy. Najlepsze rozgrywki holenderski pomocnik zaliczył w trakcie kampanii 2016/2017, strzelając 4 gole, a także notując 7 asyst w 33 ligowych potyczkach. W 2018 roku Strootman przeniósł się z Rzymu do Marsylii. Przez dwa sezony Holender był ważnym ogniwem zespołu. Sytuacja zmieniła się w trwających rozgrywkach.

Strootman co prawda zagrał w dziesięciu ligowych spotkaniach, jednakże spędził na murawie niecałe 200 minut. W związku z tym, Olympique Marsylia z pewnością nie widzi przeszkód, by 30-latek opuścił francuski klub. Zainteresowanie zawodnikiem wykazuje zespół z Serie A.

Strootman trafi do Genoi

Jak informuje Fabrizio Romano, zaawansowane rozmowy w sprawie sprowadzenia Holendra prowadzi Genoa. Ekipa z Genui musi wzmocnić swój zespół w trakcie zimowego okna, gdyż aktualnie klub zajmuje dziewiętnaste miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do bezpiecznej lokaty.

Odpowiednie transfery powinny pomóc drużynie w walce o utrzymanie. Choć Strootman w tym sezonie nie spędził na murawie zbyt wiele czasu, to i tak 30-latek powinien być dobrym wzmocnieniem Genoi.