Paweł Tomczyk nowym piłkarzem Widzewa Łódź

13.01.2021

Paweł Tomczyk podejmie kolejne piłkarskie wyzwanie. 21-letni piłkarz trafił na zasadzie transferu definitywnego z Lecha Poznań do Widzewa Łódź.

Nieudany pobyt w Stali

Paweł Tomczyk od czterech lat jest częścią młodzieżowej reprezentacji Polski. Jego piłkarskie losy przez ten czas układały się jednak różnie. Wychowanek Lecha Poznań w pierwszej drużynie Kolejorza rozegrał do tej pory 34 mecze, w których zanotował pięć goli i trzy asysty. W drużynie ze stolicy Wielkopolski piłkarz nie miał zagwarantowanych występów, dlatego od początku sezonu jest wypożyczany.

Pierwszą część rozgrywek Paweł Tomczyk spędził w Stali Mielec. W drużynie beniaminka ekstraklasy piłkarz jednak nie zachwycał – zagrał w 13 meczach, w których zdobył dwa gole i zaliczył asystę. Już pod koniec ubiegłego roku było pewne, że 21-latek opuści szeregi mielczan.

1. Liga dobrym kierunkiem?

To już jednak pewne, że napastnik nie wróci do Poznania. Nowym klubem Tomczyka będzie łódzki Widzew, który aktualnie zajmuje trzynaste miejsce w 1. Lidze. Piłkarz podpisał z klubem półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok

Fot YouTube/Widzew Łódź