Arkadiusz Milik wciąż może trafić do Juventusu, ale dopiero latem

12.01.2021

Arkadiusz Milik wciąż ma szanse na transfer do Juventusu? Z informacji “Calcio Mercato” wynika, że dyrektor sportowy klubu Fabio Paratici niebawem spotka się z agentami piłkarza.

Zimowy transfer nie dojdzie do skutku?

Doniesienia na temat możliwego transferu reprezentanta Polski od kilku miesięcy elektryzują media zarówno w kraju, jak i na Półwyspie Apenińskim. Już na początku sezonu było bowiem pewne, że Arkadiusz Milik nie otrzyma szans od Gennaro Gattuso i będzie starał się o to, żeby znaleźć nowy klub przed końcem kontraktu. Letni transfer nie wypalił, dlatego zima może okazać się ważna w kontekście przyszłości piłkarza. Ze względu na wymagania Napoli, które oczekuje za zimową sprzedaż piłkarza 15 milionów euro, transakcja z udziałem Milika się oddala.

Juventus wciąż stara się o reprezentanta Polski

W poniedziałek portal “Spazionapoli.it” poinformował, że Juventus wycofuje się z walki o 26-latka. Głównymi kandydatami do pozyskania piłkarza miały być West Ham oraz Olympique Marsylia. Z doniesień “Calcio Mercato” wynika jednak, że temat transferu reprezentanta Polski do “Starej Damy” jeszcze nie jest zamknięty.

Z informacji wynika, że w przyszłym tygodniu agenci piłkarza mają się spotkań z dyrektorem sportowym Juventusu, Fabio Paraticim. Klub pragnie pozyskać 26-latka jednak dopiero latem, po wygaśnięciu kontraktu. Arkadiusz Milik oczekuje od “Starej Damy” pięcioletniego kontraktu, na mocy którego miałby zarabiać rocznie pięć milionów euro, nie licząc nagród.

Milik nie pojedzie na Euro?

Sytuacja może jednak sprawić, że reprezentant Polski latem może się nie znaleźć w kadrze na Mistrzostwa Europy. Niemal rok bez gry w klubie mógłby okazać się przeważającym argumentem do podjęcia takiej decyzji przez Jerzego Brzęczka.