Maciej Żurawski został wypożyczony do Warty Poznań

13.01.2021

Maciej Żurawski trafił na wypożyczenie do Warty Poznań z Pogoni Szczecin. 20-letni piłkarz spędzi w klubie najbliższe pół sezonu.

Wypożyczenie szansą na rozwój?

Maciej Żurawski jest wychowankiem Włókniarza Toruń, natomiast z Pogonią Szczecin jest związany od 2016 roku. W pierwszym zespole “Portowców” zadebiutował jeszcze pod koniec sezonu 2018/2019. Od tamtej pory zagrał w 17 meczach ekstraklasy, w których zanotował gola i asystę.

Na początku sezonu piłkarz otrzymał kilka szans od Kosty Runjaicia – pojawił się nawet w wyjściowej jedenastce. Od jakiegoś czasu znajdował się jednak poza kadrą meczową. W związku z tym szczeciński klub postanowił go wypożyczyć.

Najbliższe pół roku Maciej Żurawski spędzi w Warcie Poznań. Piłkarz został wypożyczony do beniaminka ekstraklasy na najbliższe pół roku. Wcześniej 20-latek podpisał nową umowę z Pogonią, która obowiązuje do czerwca 2024 roku.

„Życzę mu jak najlepiej”

W ramach ciekawostki można wspomnieć o tym, że w latach 90. w Warcie grał już piłkarz o dokładnie tym samym imieniu i nazwisku. Wybitny reprezentant Polski był bowiem wychowankiem poznańskiego klubu i w jego barwach zadebiutował w profesjonalnym futbolu i najwyższej lidze.

Życzę mu jak najlepiej, żeby się rozwijał i coraz bardziej wkraczał na wyższy poziom – powiedział urodzony w 1976 roku Żurawski o młodszym piłkarzu w lipcowej rozmowie dla “FutbolNews.pl”.

Fot. Warta Poznań