Xavi wkrótce może wrócić do Barcelony w nowej roli?

13.01.2021

Xavi już wkrótce może wrócić do Barcelony? Jak informuje Juan Castro z “Marki”, legenda klubu może ponownie do niego trafić, jeśli nowym prezydentem zostanie Victor Font albo Joan Laporta.

Media łączyły Xaviego z posadą trenera

Xavi to postać, której żadnemu kibicowi Barcelony nie będzie trzeba przedstawiać przez kolejne dziesięciolecia. Jako piłkarz, 40-latek wystąpił w barwach “Blaugrany” w 767 meczach, w których zdobył 85 goli i zaliczył 185 asyst.

O powrocie Xaviego do stolicy Katalonii mówiło się w minionym roku kilkakrotnie w kontekście możliwego objęcia pierwszego zespołu. Trener Al-Sadd według doniesień medialnym najpierw miał zastąpić Ernesto Valverde, a następnie Quique Setiena. Ostatecznie jednak pogłoski się nie potwierdziły, choć były piłkarz wykazywał zainteresowanie sytuacją klubu.

Powrót Xaviego do Barcelony coraz bliżej?

24 stycznia odbędą się wybory na nowego prezydenta “Dumy Katalonii”. Jak się okazuje, może to wpłynąć na dalsze losy Xaviego. Jeśli funkcję obejmie Victor Font, według pogłosek były reprezentant Hiszpanii miałby zostać nowym menedżerem generalnym klubu. Xavi jednak na razie ich nie potwierdził.

Niewykluczone jednak, że w razie zwycięstwa Joana Laporty w wyborach, obecny trener Al-Sadd również może wrócić na Camp Nou. Nie wiadomo jednak, jaką rolę miałby pełnić były piłkarz w klubie.

Sam Xavi jakiś czas temu powiedział, że Joan Laporta był najlepszym prezydentem w historii klubu. Kto wie, może już wkrótce znowu piłkarz spotka się z Laportą na zawodowej ścieżce.