Michał Karbownik już wkrótce zadebiutuje w Premier League?

15.01.2021

Michał Karbownik już nie zagra w Legii, ale też nie trafi do Anderlechtu. Jak poinformował “Przegląd Sportowy”, piłkarz niebawem trafi na stałe do Brighton, gdzie ma powalczyć o miejsce w składzie.

Odkrycie ubiegłego sezonu

Michał Karbownik w poprzednim sezonie był jednym z największych odkryć ekstraklasy. W poprzednim sezonie w barwach Legii piłkarz wystąpił w 28 ligowych meczach, w których zaliczył siedem asyst. Dzięki dobrej postawie otrzymał wyróżnienie dla Młodzieżowca Sezonu. Co więcej, otrzymał powołanie do dorosłej reprezentacji Polski, w której zagrał w trzech spotkaniach.

Transfer do Brighton

Na początku października ubiegłego roku Michał Karbownik podpisał kontrakt z Brighton and Hove Albion. Klub Premier League wydał na 19-latka 5,5 mln euro i wypożyczył go z powrotem do Legii. Obecne rozgrywki nie są dla piłkarza jednak zbyt udane – wystąpił łącznie w 14 meczach we wszystkich rozgrywkach i zaliczył jedną asystę. Wpływ na liczbę występów miały kontuzje.

Duże wyzwanie dla Karbownika

Z niedawnych informacji portalu “Legia.net” wynikało, że piłkarz w styczniu wróci z wypożyczenia do Anglii. Początkowo mówiło się, że reprezentant Polski najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Anderlechcie. Jak wynika z informacji “Przeglądu Sportowego”, 19-latek nie trafi do Belgii. Michał Karbownik ma bowiem od razu trafić do Brighton, gdzie ma powalczyć o miejsce w składzie.