Arkadiusz Milik jednak odejdzie? Ciąg dalszy sagi transferowej

15.01.2021

Arkadiusz Milik jednak zimą zmieni klub? Z najnowszych doniesień bowiem wynika, że reprezentant Polski miał zgodzić się na warunki ze strony Olympique Marsylia.

Saga transferowa trwa w najlepsze

Arkadiusz Milik od początku sezonu nie gra w Napoli, gdyż nie został zgłoszony do rozgrywek. Reprezentant Polski od długiego czasu nosi się z zamiarem odejścia z klubu, aczkolwiek jego klub konsekwentnie odrzucał wszystkie oferty. Powodem były oczekiwania finansowe zarządu, który za odejście piłkarza na pół roku przed końcem kontraktu oczekuje 15 milionów euro.

Jak poinformował kilka dni temu “SportItalia”, Olympique Marsylia dogadał się z Napoli w sprawie transferu piłkarza. Francuski klub miał zapłacić Włochom 10 milionów euro oraz zagwarantować obecnemu pracodawcy Polaka 30 procent z kolejnego transferu.

Transfer coraz bliżej?

Jeszcze w czwartek włoskie media informowały o tym, że reprezentant Polski nie wyraża zainteresowania przenosinami do Ligue 1. Jak się okazuje, do transferu może dojść, i to jeszcze zimą. Jak poinformował Ciro Venerato z telewizji RAI, piłkarz miałby trafić do Marsylii na wypożyczenie z… opcją wykupu. Najpierw bowiem Arkadiusz Milik miałby przedłużyć o rok umowę z Napoli.

Chociaż cała transakcja wydaje się zagmatwana, według włoskich mediów jest to jedyny sposób dla Milika, żeby zmienić klub już teraz. Na razie wiele wskazuje, że sytuacja reprezentanta Polski może być jasna w ciągu najbliższych dni.