Wayne Rooney zakończył karierę! Teraz czas na kolejne wyzwanie

15.01.2021

Wayne Rooney podjął decyzję na temat swojej przyszłości. Były gwiazdor Manchesteru United i reprezentacji Anglii zakończył karierę piłkarską.

Kariera pełna sukcesów

Wayne Rooney to już niekwestionowana legenda angielskiego futbolu. 35-latek jest najlepszym strzelcem w historii zarówno reprezentacji Anglii, jak i Manchesteru United. Piłkarz ma na koncie wiele trofeów w barwach “Czerwonych Diabłów”, m.in. pięć mistrzostw Anglii, puchar Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Ponadto, jest drugim najlepszym strzelcem w historii Premier League.

Zaufanie od Derby County

W ubiegłym roku Wayne Rooney związał się z Derby County. W tym sezonie zagrał w barwach “Baranów” w 10 meczach, w których zdobył jednego gola, który okazał się jego ostatnim w piłkarskiej karierze. Anglik w trakcie sezonu został trenerem tymczasowym zespołu po zwolnieniu Phillipa Cocu.

35-latek wyciągnął zespół z ostatniego miejsca w tabeli i władze klubu postanowiły mu zaufać. Były piłkarz Manchesteru United i Evertonu został trenerem Derby County już na stałe. Anglik podpisał umowę z klubem do czerwca 2023 roku.

Gwiazdor wyciągnie zespół ze strefy spadkowej?

Podopieczni Rooneya zajmują w tej chwili 22. miejsce w Championship, gromadząc 19 punktów. Chociaż drużyna wciąż znajduje się w strefie spadkowej, powoli próbuje z niej wyjść. Zespół ma bowiem tyle samo punktów, co znajdujące się nad kreską Sheffield Wednesday. Warto dodać, że w Derby występują dwaj reprezentanci Polski – Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak.