Fulham – Chelsea. Typy, kursy (16.01.2021)

16.01.2021

Dzisiejsze derby Londynu zapowiadają się niezwykle interesująco, gdyż naprzeciw siebie stanie Fulham, które coraz zacieklej walczy o utrzymanie, a także Chelsea, która od dłuższego czasu nie zachwyca. Zwycięstwo w tym pojedynku będzie oznaczało dla obu drużyn nie tylko komplet punktów, ale także ogromny bodziec w kwestii motywacji i morale na kolejne spotkania. 

Fulham – Chelsea zapowiedź (sobota, 18:30)

Po fatalnym początku bieżącego sezonu Fulham przebudziło się i zaczęło mozolnie ciułać punkty. Oczywiście nadal mają oni spore problemy z wygrywaniem spotkań, gdyż ostatnie 5 kolejek to same remisy, jednak na ich rozkładzie znalazły się naprawdę dobre zespoły, a były to m.in. Liverpool, Southampton oraz Tottenham. Punkty zdobyte z takimi rywalami na pewno stanowią dobry prognostyk dla Fulham, które od niemal dwóch miesięcy zapisało na swoim koncie tylko jedną porażkę. W dzisiejszej konfrontacji z Chelsea The Cottagers wcale nie są bez szans, ponieważ ich rywal nie gra ostatnio zbyt dobrze, a do tego przeciętnie radzi sobie na wyjazdach.

The Blues popadli w ogromny kryzys, który powoduje w klubie coraz większą nerwowość. Co prawda media informują o pełnym poparciu dla Franka Lamparda, ale Anglik na pewno nie może spać spokojnie. Nie wydaje się bowiem, by pod jego wodzą Chelsea notowała progres w porównaniu z poprzednim sezonem. Londyńczycy plasują się obecnie dopiero na 9. pozycji, jednak trzeba przyznać, że strata do czołowej czwórki nie jest zbyt duża i nadal jest możliwa do zniwelowania. Ostatnie 6 kolejek Premier League to tylko jedno zwycięstwo i jeden remis. Dzisiaj przed The Blues kolejna szansa na przełamanie.

Fulham – Chelsea kursy bukmacherskie

W STS kursy na ten mecz prezentują się następująco:

– zwycięstwo Fulham, kurs: 5.70

– remis, kurs: 4.00

– zwycięstwo Chelsea, kurs: 1.60

Fulham – Chelsea nasze typy

Chelsea dysponuje oczywiście o wiele większym potencjałem sportowym od Fulham, co nie musi jednak oznaczać bezproblemowej przeprawy. The Blues mają spore problemy, a zwłaszcza defensywa nie działa tak, jak na początku sezonu. Mimo to, uważamy, że gościom uda się wyrwać zwycięstwo.

Fulham – Chelsea | Typ: Chelsea wygra + BTTS @3.50 STS

Fulham – Chelsea | Typ: Zouma otrzyma żółtą kartkę @5.00 STS