Mesut Özil w poniedziałek trafi do nowego zespołu

16.01.2021

Mesut Özil w poniedziałek oficjalnie opuści Arsenal. Były reprezentant Niemiec już porozumiał się z Fenerbahce w sprawie kontraktu.

Odejście Özila do Fenerbahce jest formalnością?

Na razie Mesut Özil może uznać obecny sezon za stracony. Mistrz świata z 2014 roku nie został zgłoszony przez Mikela Artetę do rozgrywek ligowych. Co więcej, w ostatnim meczu wystąpił jeszcze w marcu ubiegłego roku. Przez długi czas piłkarz zmagał się z kontuzją pleców – dlatego nie wrócił do treningów z zespołem po wznowieniu rozgrywek w czerwcu.

Od kilku tygodni mówi się o tym, że były reprezentant Niemiec będzie chciał wrócić do gry i zdecyduje się na zmianę otoczenia przed wygaśnięciem kontraktu z Arsenalem. Zainteresowanie piłkarzem wyraziło tureckie Fenerbahce, a sam transfer według różnych doniesień, miał być już na ostatniej prostej.

W poniedziałek Özil dołączy do Fenerbahce

Przez moment transakcja utkwiła w miejscu, a trener Arsenalu przyznał, że klub szuka odpowiedniego rozwiązania dla piłkarza. Obecnie wszystko jednak wskazuje na to, że ostatecznie mistrz świata z 2014 roku powinien przenieść się do Stambułu.

Mesut Özil ma podpisać w poniedziałek kontrakt jako nowy zawodnik Fenerbahçe poinformował na Twitterze Fabrizio Romano.