Frank Lampard: „Jeśli Ruben utrzyma formę, wróci do Chelsea”

16.01.2021

Frank Lampard zabrał głos w sprawie Rubena Loftus-Cheeka, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w Fulham. – Jeśli uda mu się utrzymać formę, miejmy nadzieję, przez cały sezon i uda mu się wrócić tam, gdzie był i nie tylko, będę bardzo szczęśliwy i wtedy na pewno wróci jako nasz zawodnik – przyznał trener Chelsea.

24-latek wraca do formy w Fulham

Ruben Loftus-Cheek jest związany z Chelsea od ósmego roku życia. Od tamtej pory przeszedł wszystkie szczeble juniorskie i zaszedł do pierwszego zespołu. W pierwszej drużynie “The Blues” piłkarz rozegrał 82 mecze, w których zanotował 12 goli i 11 asyst.

W poprzednim sezonie piłkarz nie pojawiał się jednak zbyt często na boisku, czego powodem były kontuzje. Dlatego klub postanowił go wypożyczyć do Fulham, by się ograł i wrócił do swojej optymalnej dyspozycji. W drużynie z Craven Cottage 24-latek wystąpił w 12 meczach, w których strzelił jednego gola.

Jeśli utrzyma formę, wróci do Chelsea?

Przed ligowym meczem z Fulham Frank Lampard zabrał głos w sprawie piłkarza, który przebywa na wypożyczeniu w zespole rywala.

Widząc go ostatnio grającego, widzę, że wygląda na sprawnego, świeżego i silnego. Wiemy, że Ruben to oczywisty talent, dlatego nas to cieszy. Jeśli uda mu się utrzymać formę, miejmy nadzieję, przez cały sezon i uda mu się wrócić tam, gdzie był i nie tylko, będę bardzo szczęśliwy i wtedy na pewno wróci jako nasz zawodnik – przyznał trener Chelsea.

Problemy Lamparda przed meczem

“The Blues” zmierzą się z Fulham w sobotę o 18:30. Zespół ostatnio nie zachwyca w meczach ligowych – zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w Premier League. Z tego względu pojawiają się kolejne doniesienia na temat możliwych następców Franka Lamparda. Strata punktów z osiemnastym zespołem ligi może sprawić, że szkoleniowiec pożegna się ze Stamford Bridge.