Damian Kądzior zagra w Turcji. Piłkarz powalczy o wyjazd na Euro?

19.01.2021

Damian Kądzior najbliższe pół roku spędzi w Turcji. Reprezentant Polski trafił na zasadzie wypożyczenia z Eibaru do Alanyasporu.

Brak gwarancji występów w Eibarze

Damian Kądzior przed rozpoczęciem sezonu zamienił Dinamo Zagrzeb na Eibar. Klub z Kraju Basków zapłacił za piłkarza dwa miliony euro. W nowym zespole wychowanek Jagiellonii nie może jednak liczyć na regularne występy. Do tej pory wystąpił bowiem w zaledwie sześciu spotkaniach LaLigi i dwóch w ramach Pucharu Króla.

W związku z brakiem gwarancji gry, Damian Kądzior przez ostatnie tygodnie miał nosić się z zamiarem zmiany otoczenia. Piłkarz chciałby powalczyć o miejsce w reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy, a brak występów oddala go od kadry. Dlatego odejście z Eibaru wydawało się dobrym pomysłem w kontekście zbliżającego się turnieju.

Turcja dobrym kierunkiem dla Kądziora?

Ostatecznie Kądzior spędzi resztę sezonu w tureckim Alanyasporze. 28-latek trafił do nowego zespołu na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Nowa drużyna reprezentanta Polski w tym sezonie jest jednym z pozytywnych zaskoczeń. Aktualnie Alanyaspor zajmuje szóste miejsce w tureckiej Super Lig, gromadząc 30 punktów – więcej niż choćby Basaksehir i Trabzonspor. W zespole występują m.in. znany z Serie A Khouma Babacar, Juanfran (wcześniej Real Madryt i Deportivo) oraz Steven Caulker (m.in. Tottenham i Liverpool.)