Z kim będzie pracował Paulo Sousa? Znamy skład sztabu

Paulo Sousa już oficjalnie został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Polski Związek Piłki Nożnej, poza nowym trenerem, ogłosił skład sztabu szkoleniowego.

Pracował m.in. w Anglii i we Włoszech

Paulo Sousa to postać znana w portugalskim futbolu. Jako piłkarz występował w barwach m.in. Interu, Juventusu i Borussia Dortmund. Od 2008 roku Paulo Sousa pracuje w roli trenera – wówczas był asystentem Carlosa Queiroza w reprezentacji Portugalii. W kolejnych latach szkoleniowiec prowadził m.in. Queens Park Rangers, Leicester oraz Fiorentinę. Ostatnim klubem Portugalczyka było Bordeaux, w którym pracował w sezonie 2019/2020.

Następca Jerzego Brzęczka

Nowym miejscem pracy 50-latka będzie reprezentacja Polski, w której zastąpi Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera. Głównymi zadaniami szkoleniowca będą dobry wynik na Euro oraz awans na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Katarze w przyszłym roku.

Sztab szkoleniowy już znany

Znany jest już również sztab szkoleniowy, z którym będzie pracować selekcjoner. Jego asystentami będą Portugalczyk Manuel Julio Cordeiro da Silva Pereira oraz Hiszpan Victor Manuel Sánchez Lladó. Nowym trenerem bramkarzy będzie Portugalczyk Paulo Jorge Fernandes Grilo, a przygotowaniem fizycznym będą zajmować się Lluis Sala Perez i Antonio José Gómez Diaz. Analitykiem reprezentacji będzie Włoch Cossimo Capagli.