Oficjalnie: Kacper Urbański zagra we Włoszech

01.02.2021

Kacper Urbański, który w tym sezonie zadebiutował w pierwszym zespole Lechii Gdańsk, trafił na wypożyczenie do Włoch z obowiązkiem transferu definitywnego. Nową drużyną 16-latka będzie Bologna.

Rekordzista Lechii

Kacper Urbański we wrześniu ubiegłego roku świętował 16. urodziny, aczkolwiek już wcześniej zadebiutował w pierwszym zespole. Piłkarz jeszcze jako 15-latek wystąpił w spotkaniu z Rakowem, wchodząc na ostatnie cztery minuty spotkania ligowego z Rakowem. W ten sposób stał się najmłodszym ligowcem w historii Lechii.

Poza tym, zagrał w Pucharze Polski od pierwszej minuty przeciwko Olimpii Grudziądz – wyszedł na boisko w pierwszym składzie i zaliczył asystę.

Transfer do Włoch wisiał w powietrzu

Od pewnego czasu mówi się o tym, że Urbański znajduje się na celowniku zagranicznych klubów. Szczególnie zainteresowanie miały wyrażać kluby z Półwyspu Apenińskiego, między innymi właśnie Bologna.

Ostatecznie Kacper Urbański powędrował właśnie do stolicy regionu Emilia-Romania. Piłkarz trafił do nowego klubu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z obowiązkiem transferu definitywnego. Tym samym będzie drugim Polakiem w zespole, po Łukaszu Skorupskim.

Fot. Instagram – Kacper Urbański