Djordje Crnomarković przeprosił Piotra Pyrdoła za brutalny faul

Djordje Crnomarković przeprosił Piotra Pyrdoła. Piłkarz Zagłębia Lubin w piątkowym meczu z Wisłą Płock sprawił, że rywal doznał poważnej kontuzji.

Wisła Płock oczekuje konsekwencji wobec Crnomarkovicia

W doliczonym czasie spotkania Zagłębia Lubin z Wisłą Płock doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Djordje Crnomarković sfaulował Piotra Pyrdoła, bezpardonowo atakując nogi rywala. Jak się okazało, 21-letni piłkarz doznał izolowanego złamania poprzecznego trzonu kości strzałkowej w lewej nodze. Na razie nie wiadomo, ile dokładnie będzie trwać jego przerwa od gry. Najlepszym scenariuszem jest jego powrót po kilku tygodniach, najgorszym – wyłączenie z gry do końca sezonu.

Wisła Płock już zapowiedziała starania o wyciągnięcie konsekwencji z zachowania piłkarza Zagłębia Lubin.

Wisła Płock S.A. zdecydowanie potępia brutalne reakcje zawodnika gospodarzy Đorđe Crnomarkovicia, jak i podobne tego typu zachowania na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Zarząd Klubu wyśle stosowne pismo do Ekstraklasy SA z prośbą o wnikliwe przyjrzenie się zaistniałym incydentom i wyciągnięciem stosownych konsekwencji względem zawodnika KGHM Zagłębia Lubin – zapewnił klub.

Obrońca Zagłębia przeprosił rywala

Za pośrednictwem klubowych mediów społecznościowych Djordje Crnomarković zabrał głos w sprawie sytuacji. Piłkarz zapewnił, że nie chciał zrobić krzywdy rywalowi i przeprosił go po zakończeniu meczu.

Jakie konsekwencje poniesie Djordje Crnomarković? Na razie nie wiadomo, aczkolwiek wydaje się, że zawieszenie piłkarza będzie trwało dłużej niż jeden mecz. Nie da się ukryć, że tak brutalny faul zasługuje na wyższą karę.

Fot. Zagłębie Lubin