Zagłębie Lubin zaoferowało pomoc Piotrowi Pyrdołowi

01.02.2021

Zagłębie Lubin pomoże Piotrowi Pyrdołowi? Jak poinformował rzecznik prasowy Wisły Płock, prezesi obu klubów rozmawiali na temat kontuzji i przyszłej rehabilitacji piłkarza.

Poważna kontuzja piłkarza Wisły Płock

O piątkowym meczu Zagłębia Lubin z Wisłą Płock mówi się głównie ze względu na faul Djordje Crnomarkovicia na Piotrze Pyrdole. Obrońca “Miedziowych” zaatakował nogi rywala w doliczonym czasie ligowego pojedynku. Jak się okazało, 21-latek grający w drużynie “Nafciarzy” doznał kontuzji, która może go wyłączyć z gry na długi czas.

Jak poinformował klub w oficjalnym komunikacie, piłkarz doznał izolowanego złamania poprzecznego trzonu kości strzałkowej w lewej nodze. Na razie nie wiadomo, na ile z gry wyłączy go kontuzja. W najgorszym przypadku Piotr Pyrdoł nie zagra do końca sezonu.

W najgorszym przypadku piłkarz Wisły Płock w trwającym sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy na boisku może się już nie pojawić, co dla tak młodej i wyróżniającej się piłkarsko osoby jest osobistym dramatem – poinformował klub w oficjalnym komunikacie.

Piotr Pyrdoł może liczyć na wsparcie Zagłębia

Zagłębie Lubin postanowiło zaoferować pomoc piłkarzowi. Jak poinformował za pośrednictwem Twittera rzecznik Wisły Płock Michał Łada, w poniedziałek odbyła się rozmowa prezesów klubów. Prezes Artur Jankowski zaoferował piłkarzowi pełne wsparcie oraz pomoc podczas rehabilitacji. Informację potwierdził również rzecznik prasowy Zagłębia, Marek Wachnik.