Adrien Hunou zagra dla Polski? Piłkarz zgłosił chęć występów w kadrze

03.02.2021

Adrien Hunou zgłosił aspirację do gry w reprezentacji Polski. Piłkarz Rennes w rozmowie dla “Przeglądu Sportowego” opowiedział o swoim pochodzeniu i wyznał, że chciałby zagrać w polskiej kadrze.

Doświadczenie w Ligue 1

Adrien Hunou to były młodzieżowy reprezentant Francji, który od 2012 roku z dwuletnią przerwą w latach 2014-2016 występuje w Rennes. Do tej pory 27-letni napastnik wystąpił w 154 meczach w zespole, w których zdobył 36 goli i zaliczył pięć asyst. W tym sezonie piłkarz ma na koncie cztery trafienia, choć trzeba przyznać, że rzadko gra w pierwszym składzie zespołu grającego niedawno w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

„Czemu z tego nie skorzystać”

Jak się okazuje, Adrien Hunou ma polskie korzenie – jego babcia była Polką, a sam piłkarz kilka razy przyjeżdżał do Polski. Do tej pory nie starał się o polski paszport, aczkolwiek w rozmowie z “PS” przyznał, że słyszał od Ludovica Obraniaka o takiej możliwości.

Pochodzę z polskiej rodziny, więc czemu z tego nie skorzystać? – przyznał piłkarz w rozmowie dla “Przeglądu Sportowego”.

Piłkarz wyznał, że na razie nie kontaktował się z nim nikt z polskiej federacji. Kto wie, może po głośnym wywiadzie Adrien Hunou trafi na celownik Paulo Sousy?

Jeśli trener wykaże zainteresowanie, to z przyjemnością zacznę starania, ale mam świadomość, że to trwa długo – stwierdził Hunou.