Borussia Dortmund szuka bramkarza. Szansa na transfer Drągowskiego?

03.02.2021

Borussia Dortmund rozgląda się za nowym bramkarzem. Jednym z kandydatem do wzmocnienia składu BVB jest Bartłomiej Drągowski. Trzeba jednak przyznać, że klub ma w tym momencie kilka opcji.

Problemy w bramce BVB

Roman Bürki od prawie sześciu lat występuje w Borussii Dortmund. Szwajcarski bramkarz miał w zespole kilka lepszych i gorszych momentów. Chociaż nie był raczej uważany za golkipera europejskiej czołówki, miał status solidnego ligowca. Mimo popełnianych błędów, trenerzy darzyli go zaufaniem i raczej nie mógł się skarżyć na osłabienie pozycji w zespole z Dortmundu.

W tym sezonie Roman Bürki spisuje się jednak słabo. Szwajcarski bramkarz w 16 ligowych meczach stracił aż 26 goli, co jest wynikiem tragicznym, patrząc na aspiracje BVB. Dyspozycja golkipera sprawiła zresztą, że w ostatnim meczu na bramce Borussii stanął rezerwowy, Marwin Hitz, który mimo dobrego występu kolegów, również zanotował przeciętny występ.

Ostatnie popisy golkiperów zespołu sprawiły, że Borussia Dortmund poważnie rozgląda się za nowym piłkarzem na tę pozycję. Patrząc na kandydatów, klub latem będzie miał w kim wybierać, choć zapewne wiele będzie zależało od możliwości finansowych. Obsada bramki jest jednak w BVB dużym problemem, dlatego wydaje się, że wzmocnienie tej pozycji będzie dla zarządu priorytetem w letnim oknie transferowym.

Drągowski jednym z kandydatów do gry w Dortmundzie

Kto może trafić do Dortmundu? Według aktualnych doniesień, kandydatów jest czterech. Najgłośniejszym transferem byłoby zapewne pozyskanie z Ajaksu Andre Onany, którego klub obserwował od dłuższego czasu. W tej chwili “Transfermarkt” wycenia piłkarza na 36 milionów euro, a można się spodziewać, że Ajax zażyczy sobie za niego więcej. Mimo determinacji klubu, koszt transakcji może okazać się nieosiągalny dla BVB.

Kolejnym nazwiskiem łączonym z Borussią jest Bartłomiej Drągowski. 23-latek dobrze radzi sobie we Fiorentinie i chociaż zdarzają mu się trudniejsze i mniej udane spotkania, wiele wynika także z gry defensywy “Violi”. Jak informuje “Fussball Transfers”Borussia Dortmund już miała się kontaktować z zarządem obecnego klubu Polaka. Na razie nie padły jeszcze szczegóły na temat możliwej kwoty transferu.

Innymi opcjami, które mogłyby wzmocnić bramkę zespołu z Dortmundu są Odisseas Vlachodimos oraz Peter Gulacsi. Pierwszy z powodzeniem gra w Benfice, natomiast drugi ma spore doświadczenie w Bundeslidze w barwach RB Lipsk.

Wzmocnienie jest konieczne

Można powiedzieć, że plany transferowe Borussii w kontekście wzmocnienia pozycji bramkarza kręcą się wokół tych czterech nazwisk. Wydaje się jednak, że każdy z nich może być lepszy niż obecni golkiperzy zespołu. Jedno jest pewne – nowy bramkarz w Dortmundzie jest konieczny. Drużyna w tym sezonie straciła w lidze 27 goli, czyli tyle samo, co Werder. Chociaż to tylko jedna bramka więcej niż Bayern, aczkolwiek BVB nie zachwyca skutecznością, tak jak Bawarczycy z Robertem Lewandowskim na szpicy.

Jeśli do wzmocnienia bramki BVB nie dojdzie teraz, problem wciąż będzie się nawarstwiać. Borussia Dortmund w tej chwili zajmuje dopiero szóste miejsce w lidze i potrafi stracić pięć goli ze Stuttgartem albo albo dwie bramki w Pucharze Niemiec z Paderbornem. Może przyjście Onany czy Drągowskiego nieco poprawi statystyki zespołu?