Arkadiusz Milik z pierwszym golem w Olympique Marsylia!

03.02.2021

Arkadiusz Milik w środowym meczu zdobył swoją pierwszą bramkę w Ligue 1. Reprezentant Polski strzelił drugiego gola dla nowego zespołu w spotkaniu, które zakończyło się remisem 2:2.

Gol Milika nie wystarczył

Transfer 26-latka do Marsylii miał dać mu perspektywy częstych występów w kontekście tegorocznych mistrzostw Europy. Arkadiusz Milik zadebiutował w nowych barwach już w poprzedniej kolejce Ligue 1. Piłkarz wówczas wszedł na ostatnie 31 minut spotkania i nie odmienił losów spotkania, które jego zespół przegrał 1:3 z Monaco.

Przeciwko Lens reprezentant Polski wyszedł już w pierwszym składzie. Można powiedzieć, że spotkanie rozpoczęło się pod dyktando marsylczyków – drużyna do przerwy prowadziła 2:0. Drugiego gola dla Olympique zdobył zresztą Arkadiusz Milik, kierując piłkę do bramki z bliskiej odległości.

W drugiej połowie nowy zespół reprezentanta Polski roztrwonił jednak prowadzenie. Olympique Marsylia stracił dwa gole, ale drogę do bramki drużyny znaleźli Florian Setoca i Facundo Medina. Tym samym spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Milik najlepszy na boisku?

Arkadiusz Milik w całym spotkaniu oddał dwa celne i dwa niecelne strzały. Poza tym piłkarz wygrał cztery z pięciu pojedynków z rywalami. Warto dodać, że portale statystyczne oceniły go wysoko za ten występ – “SofaScore” przyznała mu notę 8.0, a “Whoscored.com” 7.9. Według ocen obu portali reprezentant Polski był najlepszy na boisku.

Trudne zadanie marsylczyków

Olympique Marsylia po remisie z Lens utrzymuje się na dziewiątym miejscu, gromadząc 33 punkty. W najbliższej kolejce drużynę czeka jednak trudniejsze zadanie – spotkanie z Paris Saint-Germain. Mecz odbędzie się na Stade Velodrome.

Lens – Olympique Marsylia 2:2