Paweł Cibicki zawieszony przez szwedzką federację. Co na to PZPN?

04.02.2021

Paweł Cibicki otrzymał od szwedzkiej federacji piłkarskiej zawieszenie. Kara jest spowodowana udziałem piłkarza w aferze korupcyjnej.

Bez błysku w Pogoni

Paweł Cibicki występuje w Pogoni Szczecin od początku rundy wiosennej ubiegłego sezonu. Przez ten czas piłkarz na razie nie podbił ekstraklasy – zagrał w 18 meczach, w których zdobył trzy gole i zaliczył asystę. W obecnym sezonie piłkarz jednak zanotował tylko cztery ligowe występy, z czego jeden w wyjściowej jedenastce.

Problemy Cibickiego

Przed Pogonią Paweł Cibicki występował m.in. w Leeds United, Molde i szwedzkim Elfsborgu. Jego problemy wynikają właśnie z czasów, gdy grał w barwach ostatniego z klubów. Szwedzki Związek Piłki Nożnej oskarżył piłkarza o udział w aferze korupcyjnej. Szwed polskiego pochodzenia miał przyjąć 300 tysięcy koron szwedzkich w zamian za wymuszenie żółtej kartki.

Jak poinformował Piotr Piotrowicz, piłkarz został zawieszony przez szwedzką federację. Na razie nie wiadomo jednak, jakie kroki w tej sprawie podejmie PZPN. Proces Cibickiego ma się odbyć pod koniec maja.