Michał Helik został doceniony przez kibiców Barnsley

07.02.2021

Michał Helik w ostatnim czasie bardzo dobrze spisywał się w barwach występującego w Championship Barnsley. Piłkarz otrzymał nagrodę dla Piłkarza Miesiąca, wyłonioną w drodze głosowania kibiców.

Transfer do Championship okazał się dobrą decyzją

We wrześniu Michał Helik powędrował z Cracovii do Barnsley. Chociaż część ekspertów i kibiców początkowo była sceptycznie nastawiona do tego ruchu, piłkarz dobrze się spisuje w zespole Championship. W angielskiej drużynie 25-latek zagrał do tej pory w 27 meczach. Chociaż w debiucie ligowym otrzymał czerwoną kartkę, trenerzy od samego początku dają mu kolejne szanse gry.

W ciągu całego ubiegłego miesiąca Michał Helik ani na minutę nie opuścił placu gry. Były piłkarz Ruchu Chorzów i Cracovii przyczynił się zresztą do dobrych wyników zespołu w FA Cup. Najpierw 25-latek zdobył bramkę w starciu z Tranmere (2:0), a następnie swoją postawą w defensywie przyczynił się do wyeliminowania Norwich (1:0).

Wyróżnienie od kibiców

Postawa Helika została dostrzeżona i doceniona przez kibiców Barnsley. Dzięki dobrej dyspozycji piłkarz w oficjalnym internetowy głosowaniu klubu został Piłkarzem Miesiąca.

Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem tę nagrodę i dziękuję kibicom Barnsley za głosy na mnie, a także wszystkim osobom wewnątrz i na zewnątrz klubu, którzy sprawili, że czuję się bardzo mile widziany, od kiedy przyjechałem do Oakwell – napisał piłkarz na swoim profilu na Twitterze.

Fot. Barnsley FC

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2