Kolejni zakażeni w Atletico

08.02.2021

Coraz większe kłopoty dosięgają lidera La Liga. W ostatnich dniach kilku piłkarzy Atletico miało dodatnie wyniki testów na koronawirusa, a teraz kolejna dwójka wypada. Jak informuje „Marca” tym razem Thomas Lemar oraz Hector Herrera.

Łącznie już z sześciu graczy nie może skorzystać Diego Simeone przez koronawirusa. Wcześniej z tego powodu wypadli: Joao Felix, Mario Hermoso, Yannick Carrasco i Moussa Dembele. To oznacza, że wspomnianej szóstki nie zobaczymy w dzisiejszym meczu Atletico przeciwko Celcie Vigo. Hiszpański dziennik informuje, że na ten moment spotkanie nie jest zagrożone.

Niewykluczone jednak, że obecna sytuacja może się odbić negatywnie na zespole, który jest na drodze po mistrzostwo. W dodatku Atletico lada moment, bo już 23 lutego, wraca do gry w Lidze Mistrzów. Na lidera LaLiga czeka Chelsea i istnieje duże prawdopodobieństwo, że z większości zawodników z tej grupy nie będzie mógł skorzystać Diego Simeone. Każdy trafił na kwarantannę, co oznacza, że przerwa w treningach wyniesie przynajmniej 10 dni.