I liga: Bytovia gra z Wartą o pozycję wicelidera

04.09.2018
kurs 1.86
I liga
Warta - Bytovia (obie strzelą)
+

W zaległym spotkaniu 5. kolejki Bytovia zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań. Mecz rozegrany zostanie w Grodzisku Wielkopolskim. Początek o godzinie 16.45. Gościom nawet wywalczenie jednego punktu da pozycję wicelidera pierwszej ligi.

Przed rozpoczęciem sezonu Bytovia skazywana była na walkę o utrzymanie w pierwszej lidze. Zespół prowadzony przez Adriana Stawskiego prezentuje się znacznie lepiej, niż zakładano. Po rozegraniu 7 spotkań zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ze stratą punktu do drugiej Sandecji. Zdobycie nawet punktu w zaległym meczu z Wartą spowoduje awans drużyny z Bytowa na drugą pozycję.

Bytovia w tym sezonie odniosła cztery zwycięstwa, zanotowała dwa remisy i poniosła jedną porażkę, u siebie 1:2 ze Stalą Mielec.  Skazywana na dolne rejony tabeli drużyna świetnie spisuje w spotkaniach wyjazdowych, w których odniosła komplet czterech zwycięstw. Mając na rozkładzie: ŁKS Łódź (3:2), Puszczę Niepołomice (3:1), Garbarnię (3:0) oraz Termalikę Nieciecza (2:1). Jak widać spotkania z udziałem Bytovii obfitują w wiele goli, co akurat nie cieszy szkoleniowca. – Mecz z ŁKS wygraliśmy, ale gdyby nie dobra postawa Andrzeja Witana mogło być różnie. Musimy wyciągnąć wniosku, bo prowadząc 3:0 nie możemy pozwolić sobie na taką grę i na tyle strat – zaznaczył Stawski.

Warta znajduje się na drugim biegunie. Zespół z Poznania sezon rozpoczął od remisu i dwóch wygranych. W trzech meczach zgromadził 7 punktów.  W kolejnych trzech… żadnego. Wpływ na to miały zapewne problemy finansowe. Wydawało się nawet, że Warta może zostać wycofana z rozgrywek. Nie było nawet pieniędzy na organizację spotkań rozgrywanych w Grodzisku Wielkopolskim. Wydaje się, że te problemy klub ma już za sobą. Wszystko za sprawą Bartłomieja Farjaszewskiego, który został nowym właścicielem Warty. Jak zapewnił piłkarze wkrótce mają otrzymać  60-70 procent zaległych pensji.

Bukmacherzy w środowym meczu niższy kurs wystawili na wygraną gości. W LVBet stawka na zwycięstwo Bytovii wynosi 2.40, a gospodarzy 2.75. Remis wyceniono na 3.25. Nie jesteśmy przekonani, czy drużynę z Bytowa stać na piątą wygraną na wyjeździe z rzędu. Warta przez ostatnie kolejki była rozbita, piłkarze myśleli o wszystkim, tylko nie o grze. Sytuacja uległa jednak zmianie. Dlatego stawiamy, że obie drużyny strzelą gola (kurs 1.86).