Paweł Cibicki nie zagra przez kilka lat? Sprawą zajmuje się FIFA

09.02.2021

Paweł Cibicki nie zagra w oficjalnym meczu przez najbliższe kilka lat? Sprawę udziału piłkarza w aferze korupcyjnej bada FIFA.

Bez błysku w Pogoni

Paweł Cibicki występuje w Pogoni Szczecin od początku rundy wiosennej ubiegłego sezonu. Przez ten czas piłkarz na razie nie podbił ekstraklasy – zagrał w 18 meczach, w których zdobył trzy gole i zaliczył asystę. W obecnym sezonie piłkarz jednak zanotował tylko cztery ligowe występy, z czego jeden w wyjściowej jedenastce.

Problemy Cibickiego

Przed Pogonią Paweł Cibicki występował m.in. w Leeds United, Molde i szwedzkim Elfsborgu. Jego problemy wynikają właśnie z czasów, gdy grał w barwach ostatniego z klubów. Szwedzki Związek Piłki Nożnej oskarżył piłkarza o udział w aferze korupcyjnej. Szwed polskiego pochodzenia miał przyjąć 300 tysięcy koron szwedzkich w zamian za wymuszenie żółtej kartki.

W związku z tym reprezentant Szwecji został zawieszony przez szwedzką federację do czasu zakończenia postępowania. Zakaz jednak nie obowiązuje na terenie Polski, dlatego może występować w meczach Pogoni Szczecin w PKO BP Ekstraklasie.

Piłkarza czeka długotrwałe zawieszenie?

Jak się okazuje, Paweł Cibicki może ponieść ogromne konsekwencje swojego zachowania. Jak poinformował szwedzki “Sportbladet”, tamtejszy związek piłkarski skierował sprawę piłkarza do FIFA. Federacja surowo egzekwuje takie kary i w przeszłości zawieszała piłkarzy za takie występki na kilka lat w skali globalnej. To oznaczałoby, że Szwed polskiego pochodzenia mógłby nie tylko nie zagrać w Pogoni, ale również nie wrócić do profesjonalnego futbolu.