Mateusz Lewandowski wrócił do Wisły Płock. Nowe obowiązki

10.02.2021

Mateusz Lewandowski pożegnał się z Radomiakiem i związał się z Wisłą Płock. 27-letni piłkarz podjął pracę jednak w nieco innej roli niż dotychczas.

Doświadczenie w ekstraklasie

Mateusz Lewandowski jest wychowankiem “Nafciarzy”, aczkolwiek nie miał okazji zadebiutować w najwyższej lidze w barwach zespołu. Już jako osiemnastolatek piłkarz powędrował jednak do Pogoni, w której zadebiutował w ekstraklasie. To właśnie w drużynie “Portowców” wychowanek Wisły Płock zagrał najwięcej spotkań – zagrał w zespole 105 razy, notując pięć goli i tyle samo asyst.

Łącznie w ekstraklasie, w barwach Pogoni, Lechii i Śląska, piłkarz wystąpił w 122 meczach, w których zdobył trzy bramki i zaliczył trzy asysty. Ma również na koncie występy w Serie B, gdzie reprezentował barwy zespołu Virtus Entella.

Ostatnie lata jego kariery naznaczyły jednak kontuzje. Od dwóch sezonów piłkarz występował w pierwszoligowym Radomiaku, aczkolwik nie występował regularnie, również z problemów zdrowotnych. Niedawno Lewandowski rozwiązał kontrakt z zespołem. Początkowo był łączony z Widzewem, aczkolwiek do transakcji nie doszło.

Powrót do Płocka

Koniec końców, Mateusz Lewandowski wrócił do Wisły Płock, z którą podpisał półroczny kontrakt. Piłkarz będzie występował w drużynie rezerw, a także będzie prowadził treningi indywidualne w Stowarzyszeniu Sportu Młodzieżowego Wisła Płock.

Temat pozyskania Mateusza Lewandowskiego pojawił się już jakiś czas temu, a nam bardzo zależało na jego powrocie do klubu. Mateusz na pewno będzie dużym wzmocnieniem drugiego zespołu i swoim bogatym doświadczeniem z poziomu ekstraklasy z pewnością pomoże naszym młodym zawodnikom w rozwoju. Dodatkowo mocno zaangażuje się także w pracę na rzecz klubowej akademii, gdzie będzie prowadził treningi indywidualne. Cieszymy się, że wychowanek wraca do domu po tylu latach gry poza rodzinnym miastem. Nie ukrywamy, że chcemy budować Wisłę w oparciu właśnie o osoby związane z Płockiem – przyznał w oficjalnym komunikacie dyrektor sportowy klubu Paweł Magdoń.

Fot. Wisła Płock