Jacek Góralski nie pojedzie na Euro. Poważna kontuzja piłkarza Kajratu

11.02.2021

Jacek Góralski prawdopodobnie nie zagra w najbliższych mistrzostwach Europy. Piłkarz Kajratu Ałmaty zerwał więzadło krzyżowe przednie.

Bogactwo w środku pola

Konkurencja w środku pola reprezentacji Polski od pewnego czasu jest dość duża. W środkowej strefie mogą grać m.in. Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder czy Piotr Zieliński. Wydawało się, że w kadrze na Euro może znaleźć się także Krystian Bielik, dla którego ostatnie miesiące były udane. Niestety, piłkarz Derby County zerwał więzadło krzyżowe w kolanie, przez co prawdopodobnie opuści wielki turniej.

Góralski nie zagra na Euro

W zespole narodowym pod wodzą Jerzego Brzęczka, na występy mógł liczyć również Jacek Góralski. Chociaż brutalne faule piłkarza w meczu z Włochami były szeroko komentowane, wydawało się, że Paulo Sousa także z jego usług może skorzystać podczas Euro. Zresztą 28-latek był w dobrej dyspozycji w Kajracie Ałmaty, dlatego mimo dużej konkurencji, był kandydatem do gry w kadrze.

Niestety, to już pewne, że Jacek Góralski nie weźmie udział w mistrzostwach Europy. Piłkarz Kajratu zerwał więzadło krzyżowe przednie i nie zdąży się wykurować do turnieju.

Jacek był u mnie wczoraj, diagnoza jest już potwierdzona. Niestety, ale piłkarza na pewno ominie turniej finałowy mistrzostw Europy. Bardzo mu współczuję. Znając charakter Góralskiego, jestem jednak przekonany, że wróci na boisko silniejszy. Myślę, że będzie gotowy do gry jesienią – powiedział w rozmowie dla mediów PZPN-u Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski.