Michał Pazdan otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul

13.02.2021

Michał Pazdan ostatniego meczu w barwach Ankaragucu nie zaliczy do udanych. Piłkarz opuścił boisko z powodu czerwonej kartki. 

Krótki występ byłego reprezentanta Polski

Michał Pazdan w tym sezonie występuje regularnie, o ile nie trapią go kontuzje. Z tego powodu piłkarz zagrał tylko w 12 meczach, aczkolwiek wciąż jest ważną częścią zespołu. Co więcej, w trzech spotkaniach tureckiej Super Lig 38-krotny reprezentant Polski zakładał opaskę kapitana.

Spotkania z Kayserisporem 33-letni obrońca nie zaliczy jednak do udanych. Były piłkarz Legii opuścił bowiem boisko jeszcze w pierwszej połowie. Michał Pazdan został wyrzucony z placu gry w 26. minucie, gdyż otrzymał czerwoną kartkę za faul na Aaronie Lennonie.

Ankaragucu wciąż w strefie spadkowej

Ostatecznie Pazdan i spółka zakończyli to spotkanie bezbramkowym remisem. W barwach zespołu z Ankary wystąpił również Daniel Łukasik, który pojawił się na boisku w 41. minucie. Z kolei w drużynie gości zagrał wypożyczony z Lecha Poznań Karlo Muhar, który został zdjęty w 33. minucie.

Ankaragucu po tym spotkaniu wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Zespół zajmuje 20. miejsce w lidze, z 19 punktami na koncie.