Kamil Grosicki wróci do Polski, ale nie do Legii Warszawa?

15.02.2021

Kamil Grosicki jeszcze w tym tygodniu może zmienić klub. Reprezentantem Polski poważnie interesuje się Pogoń Szczecin, która szuka sposobu na spełnienie wymagań piłkarza.

Sporadyczne występy w West Bromwich

Kamil Grosicki jest wychowankiem Pogoni Szczecin i to właśnie w tym zespole debiutował dorosłym futbolu. W barwach “Portowców” piłkarz zagrał po raz pierwszy jeszcze jako 17-latek i łącznie rozegrał 23 mecze, w których zdobył dwie bramki i zaliczył trzy asysty. Po spadku zespołu z ligi w 2007 roku, “Grosik” odszedł do Legii Warszawa za ponad 200 tysięcy euro.

W tym sezonie Kamil Grosicki nie może liczyć na regularne występy w pierwszym składzie West Bromwich. Na razie piłkarz zagrał w trzech meczach Premier League, notując asystę. 32-latek nie znajduje jednak uznania Sama Allardyce’a.

Powrót do Polski jednak coraz bliżej?

Dlatego mówi się o tym, że “Grosik” odejdzie jeszcze w zimowym oknie transferowym. Z doniesień mediów wynikało, że piłkarz może wrócić do Polski, do Legii Warszawa. Piotr Koźmiński z portalu “WP SportoweFakty” zdementował jednak te plotki.

Z ostatnich pogłosek wynika jednak, że Kamil Grosicki wciąż może wrócić do Polski, ale nie do Legii. Według Tomasza Włodarczyka, transfer reprezentanta Polski rozważa Pogoń Szczecin. Klub jednak musi sprostać wymaganiom finansowym piłkarza i obecnie szuka możliwości, żeby zapewnić zawodnikowi wymagane wynagrodzenie.