David Alaba potwierdził doniesienia. Odchodzi z Bayernu

16.02.2021

David Alaba w przyszłym sezonie nie będzie już występować w zespole Bawarczyków. Piłkarz poinformował o tym na konferencji prasowej.

Alaba odchodzi z Bayernu

O przyszłości Davida Alaby mówi się już od kilku miesięcy. Kontrakt piłkarza z Bayernem wygasa bowiem z końcem sezonu, a sam piłkarz nie kwapił się do jego przedłużenia. To wywołało falę spekulacji na temat odejścia Austriaka z Bayernu w 2021 roku.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej David Alaba postanowił zabrać głos w sprawie swojej przyszłości. Piłkarz Bayernu potwierdził pogłoski o tym, że z końcem sezonu pożegna się z klubem.

Decyzja o opuszczeniu Bayernu nie była dla mnie łatwa i zajęła mi trochę czasu. Zdecydowałem, że chcę podjąć nowe wyzwanie – wyznał austriacki piłkarz. 28-latek dodał również, że motywacją jego nieprzedłużenia umowy z Bayernem nie były powody finansowe.

Austriak trafi do Manchesteru?

Poza tym, Austriak przyznał, że na razie nie zdecydował, gdzie zagra w przyszłym sezonie. Według medialnych doniesień, piłkarz znalazł się na celowniku obu zespołów z Manchesteru i Realu Madryt. Jak poinformował “AS”, “Obywatele” już zaoferowali Alabie umowę, na mocy której miałby zarobić prawie 18 milionów funtów.