Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze. Typy, kursy (20.02.2021)

20.02.2021

Lechia Gdańsk w sobotni wieczór zagra u siebie z Górnikiem Zabrze. Czy podopieczni Piotra Stokowca po triumfie z Rakowem po raz kolejny zdobędzie trzy punkty?

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze zapowiedź

Gdańszczanie nie najlepiej rozpoczęli 2021 rok. W lidze zespół przegrał z Jagiellonią 0:2 i zremisował z Wartą 1:1, natomiast w Pucharze Polski odpadł z pierwszoligową Puszczą. Podopieczni Piotra Stokowca ostatnio jednak się przełamali – wygrali na wyjeździe z Rakowem 1:0. Dzięki temu drużyna wskoczyła na siódmą lokatę, gromadząc 23 punkty.

Tymczasem zabrzanie wciąż utrzymują się na czwartej pozycji, z 24 punktami na koncie. W nowym roku zespół pokonał 2:1 Cracovię i Stal oraz przegrał – również takim samym wynikiem – z Podbeskidziem. Ostatnie mecze podopiecznych Marcina Brosza są bez wątpienia gwarancją bramek – i to z obu stron.

Ostatnie starcie zespołów zakończyło się wyraźnym triumfem Górnika, który wygrał 3:0 po golach Jesusa Jimeneza, Bartosza Nowaka i Daniela Ściślaka. Tym razem wydaje się jednak, że zabrzanie mogą mieć nieco trudniejsze zadanie.

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze kursy

Według bukmacherów faworytem tego starcia są gospodarze, choć różnice kursów są niewielkie. Szanse na zwycięstwo Lechistów oceniono na 2.45, natomiast ich rywali na 3.00. Z kolei kurs na remis wynosi 3.25.

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze typy

Lechiści w tym roku jeszcze nie zdobyli w żadnym oficjalnym meczu więcej niż jedna bramkę i tak też może być tym razem. Mimo to wydaje się, że obie strony powinny znaleźć drogę do bramki.

Lechia – Górnik | Typ: Lechia poniżej 1.5 goli @1.55 STS

Lechia – Górnik | Typ: Obie drużyny strzelą @1.81 STS