Maik Nawrocki zamienił Werder Brema na Wartę Poznań

25.02.2021

Maik Nawrocki do końca sezonu będzie występował w Warcie Poznań. Młodzieżowy reprezentant Polski trafił do klubu na wypożyczenie z Werderu Brema. 

Występy w rezerwach Werderu

Maik Nawrocki całą swoją dotychczasową piłkarską karierę spędził w Werderze Brema. Piłkarz jednak do tej pory nie przebił się do pierwszego zespołu, chociaż uczestniczył w jego treningach. W tym sezonie występował w rezerwach – zagrał w nich osiem razy, zdobywając jednego gola.

„Cieszę się, że tu jestem”

Młodzieżowy reprezentant Polski zdecydował się na przenosiny do Polski. 20-latek spędzi rundę wiosenną w Warcie Poznań, która w zimowym oknie transferowym szukała wzmocnień w obronie.

Cieszę się, że tu jestem. Wiem, że Warta Poznań jako beniaminek walczy o pozostanie w Ekstraklasie. Zrobię wszystko, żeby dostać swoją szansę i pomóc drużynie w osiągnięciu tego celu – zapewnił piłkarz w rozmowie z klubowymi mediami Warty.

Zastępstwo dla kapitana Warty

W założeniu piłkarz ma być uzupełnieniem składu Warty z powodu kontuzji Bartosza Kieliby. Kapitan Warty Poznań nie będzie mógł wystąpić przez najbliższe kilka tygodni, dlatego transfer obrońcy był koniecznością.

Pozyskaliśmy środkowego obrońcę o dobrych warunkach fizycznych, który pokazał się z dobrej strony w meczach młodzieżowych reprezentacji naszego kraju. Jest już powoli przymierzany do pierwszego składu Werderu Brema. Na razie potrzebuje jednak ogrania, stąd decyzja i Werderu, i nasza, żeby sobie pomóc w takiej sytuacji – dodał dyrektor sportowy Warty Robert Graf.

Fot. Klaudia Berda/Warta Poznań

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2