II liga: Radomiak podejmuje fatalny na wyjazdach Gryf

kurs 1.66
II liga
Radomiak - Gryf
1

Radomiak zajmuje szóste, a ich sobotni rywal ósme miejsce, ze stratą dwóch punktów. Klub z Radomia znakomicie spisuje się w tym sezonie na własnym terenie, a Gryf ma problemy z grą na wyjazdach. Zanosi się więc na gładkie zwycięstwo gospodarzy. Tym bardziej, że zespół z Wejherowa w trzech meczach wyjazdowych stracił 11 bramek.

W poprzedniej kolejce Radomiak bezbramkowo zremisował na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola. W Radomiu ten wynik przyjęto z niedosytem, ale również z ulgą. Zieloni w tym sezonie słabo punktują na wyjazdach. Po zwycięstwie w drugiej kolejce na Ruchem Chorzów (2:0), ponieśli dwie porażki z rzędu z Olimpią Grudziądz (0:1) i Rozwojem Katowice (0:1).

– Nie wygraliśmy w Stalowej Woli przez brak skuteczności. Musimy wyciągnąć wnioski, grać lepiej. Uważam, że za dużo nerwowości jest na tych wyjazdach i dlatego to tak wygląda, jak wygląda – twierdzi trener Dariusz Banasiak. Na szczęście dla niego i jego zespołu w sobotę Radomiak wystąpi w roli gospodarza, a na swoim terenie to zupełnie inna drużyna.

Zieloni na cztery spotkania wygrali trzy, remisując tyko z GKS Bełchatów. W tym spotkaniu grali jednak w osłabieniu. Już w 11. minucie bramkarz Artur Haluch musiał opuści boisko po czerwonej kartce. Goście tuż przed przerwą zdobyli bramkę, jednak Radomiak w drugiej połowie zdołał wyrównać. Gryf z kolei na wyjazdach spisuje się średnio – jeden remis i dwie porażki. Na dodatek wysokie: 1:3 z Widzewem i aż 2:7 z Pogonią Siedlce. Zespół z Wejherowa punkt wywalczył ze słabiutką Resovią (1:1).

W poprzednim sezonie Gryf nie przegrał spotkania z Radomiakiem. U siebie zremisował 1:1, a na wyjeździe wygrał 1:0. Wydaje się, że tym razem nie uda powtórzyć się tego sukcesu. Podobnie uważają bukmacherzy. Stawka w Etoto na gospodarzy wynosi 1.66, na gości 4.60, a na remis 3.80. Nasz typ: Radomiak wygra. Początek meczu o godzinie 17.00.