Armand Ella podpisał kontrakt z Sandecją Nowy Sącz

Armand Ella podpisał kontrakt z Sandecją Nowy Sącz. Wychowanek Barcelony wrócił do byłego klubu po ponad pięciu latach.

Droga z Barcelony do Nowego Sącza

Armand Ella od trzynastego roku życia przebywał w akademii FC Barcelony, do której trafił z kameruńskiej szkółki należącej do Samuela Eto’o. W pierwszej drużynie “Dumy Katalonii” piłkarz jednak nie zagrał i po odejściu z klubu występował z Karpatach Lwów i węgierskim Kaposvarem.

W 2014 roku piłkarz przeniósł się do Sandecji Nowy Sącz. Miał tam dobry początek zdobywając trzy gole w trzech pierwszych meczach. Koniec końców – jego przygoda z pierwszoligowcem nie potrwała długo. Licznik Kameruńczyka w Sandecji zatrzymał się na 11 występach i trzech bramkach.

Decyzja o powrocie do Polski

Po odejściu z Nowego Sącza Armand Ella występował w RPA, na Ukrainie i w Uzbekistanie. Jego poprzednim zespołem był właśnie uzbecki Mashʼal Muborak, w którym zagrał w 15 ligowych meczach w ubiegłym sezonie.

Koniec końców, kameruński lewoskrzydłowy wrócił do Polski. 28-latek podpisał z Sandecją do końca czerwca z opcją przedłużenia o rok.

Armand witamy Cię ponownie w naszych szeregach. Życzymy dużo zdrowia oraz samych sukcesów w biało-czarnej koszulce – tak Sandecja powitała nowego-starego piłkarza w oficjalnym komunikacie klubu.

Fot. Sandecja Nowy Sącz