Piłkarz Realu Madryt dementuje plotki o depresji

20.05.2024

Jesus Vallejo wystąpił w tym sezonie w zaledwie trzech meczach na wypożyczeniu z Realu Madryt do Granady. Jego kariera znalazła się na zakręcie. Na temat sytuacji piłkarza artykuł opublikowano w hiszpańskim „AS”. Jak się okazuje, zaprzecza plotkom gazety o jego depresji. To delikatny temat. 

Kariery w Realu nie zrobił

Jesus Vallejo jako piłkarz Realu Madryt dał się poznać w roli zadaniowca. Sześcioletni kontrakt z „Królewskimi” podpisał w 2015 roku, ale przez większość kadencji był wypożyczany – do Realu Saragossa, Eintrachtu, Wolverhampton czy Granady, gdzie dotarł nawet do ćwierćfinału Ligi Europy. Wielu pamięta jego dyskretny epizod z półfinału Ligi Mistrzów 2022, kiedy wszedł na pięć minut i pomagał wybijać piłki. To był słynny mecz, podczas którego Rodrygo trafił dwa razy w dwie minuty z Manchesterem City.

Vallejo potrafił też bezproblemowo odstąpić numeru 5, aby mógł nosić i rozsławiać go Jude Bellingham. W Realu przez te dziewięć lat za to dużo nie pograł. W zeszłym sezonie nie udał się na żadne wypożyczenie, lecz zaliczył zaledwie po jednym spotkaniu w kilku rozgrywkach – lidze, Lidze Mistrzów, Pucharze Króla i Klubowych MŚ. To dało mu raptem 90 minut. Dlatego też od początku sezonu 2023/24 występuje w Granadzie, gdzie trafił na zasadzie wypożyczenia z Realu. Od stycznia dzieli szatnię z Kamilem Piątkowskim oraz Kamilem Jóźwiakiem. Od 14 stycznia jednak nie był ani razu na ławce rezerwowych ani też w kadrze meczowej. Wszystko na skutek kontuzji ścięgna podkolanowego po poprzednim meczu.

Piłkarz Realu Madryt dementuje plotki o depresji

Presezonu tak naprawdę nie miał w ogóle. Vallejo uzbierał na koncie w tym sezonie zaledwie 106 minut w trzech spotkaniach. To niewiele więcej niż w Realu Madryt rok temu. Zrodziło to po pewnym czasie przypuszczenia. Po trzech miesiącach artykuł o piłkarzu napisał hiszpański „AS”. Co takiego? Otóż to, że po 12 latach rozstał się z małżonką i jest w dużym dole psychicznym. 27-letni piłkarz należący do „Królewskich” pogłoski zawarte w artykule stanowczo zdementował. Wstawił zdjęcia ślubne i napisał:

Wiadomość opublikowana w dzienniku AS, że Maria i ja zerwaliśmy nasz związek jest CAŁKOWICIE FAŁSZYWA. Maria i ja jesteśmy w związku od 12 lat, zawsze byliśmy razem i nadal jesteśmy razem.

Były już trener piłkarza Alexander Medina stwierdził parę miesięcy temu, że to „sytuacja szczególna”. Portal „Transfermarkt” twierdzi z kolei, że może chodzić o wypalenie zawodowe. Bardzo mało w tym temacie informacji o samym zawodniku.

Granada spadła z ligi hiszpańskiej na kilka kolejek przed końcem sezonu. Jesus Vallejo ma jeszcze rok umowy w Realu Madryt. Nie poprawił jednak swojej wartości rynkowej, by Real mógł na nim zarobić. Miejmy nadzieję, że wszystko z piłkarzem w porządku i wróci wkrótce na plac, jak i upora się z gorszymi miesiącami. Może po prostu nie czuje się na siłach, by publicznie mówić o takich kłopotach.

Warto rozmawiać o swoich problemach! Oto numery telefonu:   

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

116 123 – bezpłatna ogólnopolska poradnia telefoniczna dla dorosłych osób przeżywających kryzys emocjonalny

Fot. PressFocus

Może zaciekawi Was odrobina nostalgii? Zerknijcie na nasz cykl ”Słynne drużyny EURO”:

 1. CZECHY 2004
 2. HISZPANIA 2012
 3. HOLANDIA 2000
 4. DANIA 2020
 5. DANIA 1992
 6. GRECJA 2004
 7. FRANCJA 1984
 8. ŁOTWA 2004
 9. CZECHY 1996
 10. TURCJA 2008
 11. HOLANDIA 1988
 12. WALIA 2016


A także inny cykl pt. „Polskie turnieje EURO”:

 1. EURO 2008 – świetne eliminacje za Beenhakkera, a na turnieju parady Boruca, gol Rogera Guerreiro, pogrążający nas „Poldi”
 2. EURO 2012 – wielki turniej u siebie, wielkie nadzieje, i wielkie rozczarowanie, nigdy już tak łatwej grupy nie będzie…
 3. EURO 2016 – najlepszy występ reprezentacji Polski na wielkim turnieju w XXI wieku
 4. EURO 2020(1) – kapitalne eliminacje, zmiana trenera tuż przed turniejem i spore rozczarowanie


Tworzymy codziennie także nasz przewodnik po EURO 2024:

 1. NIEMCY
 2. SZKOCJA
 3. WĘGRY
 4. SZWAJCARIA
 5. HISZPANIA
 6. WŁOCHY
 7. CHORWACJA
 8. ALBANIA
 9. SŁOWENIA
 10. DANIA
 11. SERBIA
 12. ANGLIA
 13. POLSKA
 14. HOLANDIA