Paulo Sousa zaprosił Puchacza, Kapustkę i Góralskiego na mecz z Andorą

26.03.2021

Paulo Sousa pamięta o piłkarzach, którzy nie otrzymali powołania do reprezentacji. Selekcjoner zaprosił na mecz z Andorą Tymoteusza Puchacza, Bartosza Kapustkę i Jacka Góralskiego.

Zaproszenia dla Kapustki i Puchacza

Tymoteusz Puchacz i Bartosz Kapustka znaleźli się w szerokiej kadrze ogłoszonej przez Paulo Sousę na początku marca. Ostatecznie jednak obaj piłkarze nie znaleźli się w składzie na zgrupowanie, podczas którego polska kadra miała się zmierzyć z Węgrami, Andorą i Anglią. Podczas konferencji prasowej trener przyznał, że wciąż zamierza obserwować piłkarzy występujących w ekstraklasowych zespołach.

Paulo Sousa szybko potwierdził te słowa. Tymoteusz Puchacz i Bartosz Kapustka dostali bowiem zaproszenie na mecz z Andorą, który odbędzie się w Warszawie. Chociaż powyższa dwójka nie zagra w tym spotkaniu, trener chciałby obu piłkarzy lepiej poznać.

Trener zaprosił mnie na mecz z Andorą, jadę w niedzielę do Warszawy. Chce ze mną pogadać. Już wcześniej dzwonił do mnie kilka razy, rozmawialiśmy. Fajnie, że widzi mnie w swoich planach. Jest szansa, żeby się znaleźć w tej jego układance – przyznał Tymoteusz Puchacz w rozmowie z mediami klubowymi Lecha Poznań.

Selekcjoner pamięta o Góralskim

Poza dwoma wspomnianymi piłkarzami, Paulo Sousa zaprosił również na mecz Jacka Góralskiego. Piłkarz Kajratu Ałmaty obecnie jest kontuzjowany i nie mógł uczestniczyć w zgrupowaniu. Selekcjoner zapraszając go chciał jednak wyrazić, że pomocnik mistrza Kazachstanu znajduje się w jego przyszłych planach.